Aktualności i Przepisy

Dekoracje na tort dla dzieci
maj 31, 2021 0 Komentarzy

Dekoracje na tort dla dzieci

To, że dzieci uwielbiają słodycze, wiadomo nie od dziś. Kochają cukierki, batoniki, ciastka oraz ciasteczka. Jednak poza samym smakiem liczy się również wygląd, mający szczególne znaczenie zwłaszcza przy ciastach okolicznościowych. Maluch, który na urodzinowym wypieku ujrzy figurki bohaterów z ulubionej bajki, może zachwycić się nimi bardziej niż prezentami. Dlatego warto zadbać o to, aby dekoracje na tort trafiły w gusta bohatera imprezy. Piętrowy tort pokryty bajecznie kolorowymi rysunkami albo jadalnymi dekoracjami stanowi prawdziwą ozdobę przyjęcia.

Dekoracje na tort okolicznościowy

Tort to element przyjęcia niezwykle oczekiwany zarówno przez małego jubilata, jak i zaproszonych gości. Rodzice zamawiają go na przeróżne okazje, począwszy od urodzin, a skończywszy na uroczystościach religijnych (chrzest, I Komunia Święta czy bierzmowanie). Bez wątpienia chwila, w której na stole pojawia się tort, to moment kulminacyjny spotkania. Nie inaczej jest z imprezami dla dzieci. Kiedy największa gwiazda wydarzenia to maluszek, dekoracje na torcie muszą być wyjątkowe. Ciasta pieczone dla najmłodszych cechuje dużo większa różnorodność niż w przypadku odpowiedników dla dorosłych. Zwracają uwagę kolorystyką, oryginalnymi wzorami, a przede wszystkim akcesoriami, które je wieńczą. Dekoracje tortów dla dzieci mogą mieć formę m.in. klasycznej posypki, figurek z masy cukrowej oraz ozdób z tworzywa sztucznego. Powierzchnię wypieku może także pokrywać płaski motyw ze specjalnej masy plastycznej.

Dekoracje tortów dla dzieci małych i starszych

O ile w przypadku malców praktycznie każdy słodki wypiek spotka się z uznaniem, tak starsze dzieci zwracają uwagę na detale. W pierwszej sytuacji dobrym rozwiązaniem mogą być jadalne ozdoby, które dziecko będzie mogło spałaszować razem z ciastem. Rodzice mają naprawdę dużą swobodę przy wyborze dekoracji na tort dla dzieci w wieku kilku bądź kilkunastu miesięcy. Z pewnością przypadnie im do gustu gama ozdób z masy cukrowej – misterne listki, kwiatki czy zwierzątka. Górne piętro tortu można też posypać cukrowymi pałeczkami albo pokryć polewą z czekolady czy lustrzaną glazurą. W drugim przypadku warto pomyśleć o zakupie specjalnych figurek z podstawkami, które można ustawić na szczycie tortu. Kilkulatek często zmienia się w zapalonego miłośnika animowanych bohaterów, więc pyszny wypiek z ich podobiznami na pewno sprawi mu wielką przyjemność. Dekoracje na tort w postaci kolorowych figurek wiernie odwzorowujących bajkowych ulubieńców ozdobią okolicznościowy smakołyk, a później będą wspaniałą pamiątką uroczystości. Tego typu dekoracje na tort dla dzieci rewelacyjnie zdadzą egzamin u starszych brzdąców.

Fantazyjne dekoracje na tort dla dzieci

Trudno wymienić wszystkie dekoracje na tort dla dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat. W szerokim asortymencie ozdób znajdują się bohaterowie filmów animowanych, seriali telewizyjnych oraz postaci z baśni – wróżki, rycerze, księżniczki czy czarownice. Prócz tego starszak może być wielbicielem konkretnego gatunku zwierząt, np. kotów, psów, koni czy delfinów. Będzie szczęśliwy, gdy zobaczy na torcie figurkę ukochanego zwierzątka. Przystępując do pracy, warto pamiętać, aby reszta dekoracji tortów dla dzieci była w tym samym stylu co główny motyw. Dzięki temu wypiek okolicznościowy będzie nie tylko smaczny, ale i dopracowany pod każdym względem.