Aktualności i Przepisy

Ozdoby na tort komunijny
maj 31, 2021 0 Komentarzy

Ozdoby na tort komunijny

Pierwsza Komunia Święta to ważna uroczystość, po której zwykle rodzice dzieci organizują uroczysty obiad dla rodziny i najbliższych przyjaciół. Po daniach wytrawnych przychodzi czas na słodki poczęstunek dla gości, czyli tort komunijny. Stanowi on symboliczne podkreślenie wagi tego ważnego wydarzenia, dlatego jego wygląd nawiązuje właśnie do tematyki Komunii Świętej. Na tort czekają zarówno dzieci, jak i złaknieni słodyczy dorośli. Oprócz wybornego smaku to właśnie prezencja tortu zapada w pamięci i zwykle jest on uwieczniany na fotografiach. Dlatego warto zadbać o estetyczne dekoracje na tort komunijny, które zapewnią deserowi piękny, uroczysty wygląd. Istnieje wiele ozdób na tort komunijny, których można użyć do dekoracji własnego ciasta. Podpowiadamy, jakie szczególnie warto wybrać.

Jakie dekoracje na tort komunijny wybrać?

O odpowiednie udekorowanie tortu komunijnego warto zadbać, zarówno jeśli samodzielnie przygotowujemy deser, jak i podczas zlecania wypieku w wybranej cukierni. Ozdoby na tort komunijny najlepiej dostosować dla dziewczynki albo chłopca. Wówczas tort może subtelnie różnić się kolorystyką i niektórymi dekoracjami. Deser można przyozdobić imieniem dziecka, napisem „Pierwsza Komunia Święta”, a także datą uroczystości. W przypadku dekoracji na tort komunijny warto postawić na jasne, radosne barwy. Dobrze sprawdzają się jadalne dekoracje, których nie trzeba wykrawać z poszczególnych kawałków tortu. Jedne z najbardziej uniwersalnych ozdób na torty komunijne to białe kwiatki i różyczki z cukru lub masy marcepanowej. Oprócz nich można użyć także ozdobnych, jadalnych listków, kłosów zbóż oraz aniołków. Ciekawy dodatek mogą stanowić srebrne lub złote perełki, białe praliny i wiórki białej czekolady.

Ozdoby na torty komunijne – ciekawe inspiracje

Dekoracje na tort komunijny przybierają coraz ciekawsze, artystyczne formy. Na wierzchu tortu może pojawić się na przykład cukrowa tabliczka z informacją o Komunii Świętej albo książeczka komunijna. Popularnymi ozdobami na tort komunijny są również złoty kielich i hostia. Obok nich pięknie prezentują się marcepanowe winogrona, różaniec albo medalik. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać uniwersalne lub spersonalizowane ozdoby z imieniem dziecka. Niektórzy rodzice zamawiają nawet całe torty stylizowane na otwarte Pismo Święte. Inni stawiają natomiast na klasyczny kształt ciasta, dobierając jedynie stosowne dodatki.

Oryginalne ozdoby na tort komunijny

Aktualnie bardzo popularne dekoracje na tort komunijny to różnego rodzaju toppery utykane w cieście na długich wykałaczkach z napisem „Pierwsza Komunia Święta”. Eleganckie, drewniane ozdoby nie ingerują bezpośrednio w wygląd oraz smak ciasta, nie utrudniają również jego krojenia. Uroczą alternatywę stanowią ozdoby na torty komunijne w postaci figurek dzieci. Można dobrać figurkę chłopca albo dziewczynki w komunijnej szatce. Szeroki wybór figurek pozwala dopasować wygląd postaci do dziecka, na przykład pod kątem koloru włosów albo ubioru.